Светски Дан здравља обележава се 7. априла сваке године.
Овогодишњи слоган је ,,Здравље за све” и ставља у фокус дијабетес, као и ангажовање и оснаживање појединаца, породице и заједнице за повећање учешћа у бризи о здрављу. Тим поводом ученици и наставници наше школе у сарадњи са ,,ЕБЕРС“ удружењем организовали су бесплатно мерење шећера и крвног притиска, на платоу испред школе у периоду од 12-13.30ч. Ученици су пролазницима и заинтересованим грађанима делили поруке о здрављу и очувању здравља као и воће које симболише здраву исхрану, која је битан фактор здравог стила живљења.
Професорке у чијој организацији је манифестација реализвана су: Даниела Киковић, Драгана Тонић и Ивана Ђорђевић. Посебну захвалност дугујемо колегиници Јелени Милосављевић, испред удружења ,,ЕБЕРС“.