Традиционални пролећни фестивал науке ,,Без муке до науке" одржан је и ове године у организацији средње школе у Житорађи.

И овог пута су ученици основних и средњих школа са простора Топличког и Нишавског округа имали прилику да прикажу своје образовне профиле на што интересантнији начин, и задрже пажњу посетилаца фестивала. Нашу школу су престављали ученици из четири образовна профила и приказали део вештина које су савладали на часовима Здравствене неге, Прве помоћи и на секцији Реалистичког приказа повреда обољења и стања. У пратњи ученика били су и професори Ана Војиновић и Драган Тонић. Посебну захвалност дугујемо Милици Андрејев, директорки Средње школе у Житорађи на гостопримству и дугогодишњој сарадњи.