Медицинска школа ,,Др Алекса Савић" у Прокупљу организовала је школско такмичење из предмета Предузетништво

и изабрала најбољу Пословну идеју за школску 2018/19 годину. На такмичењу је учествовало укупно 65 ученика, четвртог разреда, подељених у 12 тимова. Ученици су своје пословне идеје представили троминутном презентацијом, након чега су одговарали на питања жирија. Ученике је оцењивао жири у саставу : Звонко Стојиљковић-Председник Уније предузетника, Саша Богдановић - Председник Ротари клуба, Александра Пешић- Директор компаније Леони, Драгана Јанковић, Љиљана Вековић - Директор Основне школе "9.октобар", Наташа Костић- Директор АИК банке филијале у Прокупљу, Милан Николић- средња школа Сврљиг. Прво место освојио је тим - IRON JUICE - производња и продаја средства за самопеглање, Друго место освојио је тим- FLEX -производња и продаја рукавица за сакупљање длака, Треће место освојио је тим- READ HELP COMPANY - производња и продаја држача за странице књига. Спонзори такмичења били су : Ресторан Олимпик, Трговина ,,Рич", д.о.о, и пекара ,,Паша". Велико хвала свима на подршци и ангажовању! Хвала ученицима, члановима жирија, спонзорима, гостима из средње стручне школе из Сврљига, Дневном боравку ,,Сунце", Компанији ,,Леони“, гостима из Основне школе "9 октобар", Директору и свим разредним старешинама, као и члановима ученичке компаније ,,White coats".