У склопу обележавања Дана школе и 145. годишњице рођења Др Алексе Савића, ученици наше школе предвођени директором школе, Небојшом Лукићем и професорима Маријом Васковић и Драганом Тонићем, присуствовали су представљању књиге ,,Лекар у служби народа" аутора Новице Шаулића, а у издању Подружнице српског лекарског друштва у Прокупљу.
Књига је први пут издата 1936.године, а аутор Новица Шаулић је књигу посветио свом савремнику Алекси Савићу у знак дубоког поштовања за све што је урадио у свом кратком животном веку, иако су у то доба били политички опоненти.
О књизи су говорили историчар-кустос Дарко Жарић, професор књижевности Драган Огњановић и Др Срђан Мијатовић, председник Подружнице Српског лекарског друштва у Прокупљу.
Са поносом можемо да кажемо да је наша школа била донатор новца, којим је помогла штампање овог фототипског издања књиге, о чему сведочи и захвалност издавача на крају књиге.