Саопштење Министарства просвете, науке и технолошког развоја поводом увођења вандредног стања

Министарство просвете, науке и технолошког развоја је 16. марта 2020. послало је допис школама у коме обавештава школе да је Влада Републике Србије одлучила да се због тренутне епидемиолошке ситуације у земљи, привремено обустави образовно-васпитни рад у основним и средњим школама на територији Републике Србије. У циљу остваривања права ученика на образовање, Министарство просвете, науке и технолошког развоја припремило је оперативни план за наставак рада школа за рад у отежаним  условима, кроз остваривање образовно - васпитног рада учењем на даљину.

Почетак реализације образовно - васпитног рада учењем на даљину је 17. март 2020. године.

Допис Министарства можете у целости прочитати и преузети О В Д Е.